O witrynie

Witryna ta jest przejawem buntu autora wobec kierunku dynamicznego rozwoju, jaki przyjął Internet po roku 2000 i stanowi hołd dla klasycznych, wartościowych stron tworzonych według starej szkoły, w której autor oferuje sieci coś, na czym się zna i w czym uważa, że jest dostatecznie dobry by o tym pisać. Rewolucja sposobu przekazywania treści zaczęła się od strumienia wywnętrzeń problemów własnych (i rodziny) w formie niedoskonałych tekstów najeżonych błędami, na krzykliwym tle, okraszona kiepskimi obrazkami (Blog); następnie umożliwiła wszystkim komentowanie rzeczywistości krótką formą pisaną w formie zbliżonej do SMS (Twitter), by pozwolić dzielić się ludziom swoimi rozbieranymi zdjęciami z tysiącem wirtualnych, często wcale nieznanych znajomych (Facebook). Te wszystkie skrajne przypadki eksplozji radosnej twórczości na nowych płaszczyznach zaczynają się gdzieś normalizować, nie znaczy to jednak, że na klasyczną statyczną (w sensie braku interakcji) nie ma już miejsca w zasobach sieci.

Z pominięciem powyższego miejsce to jest piaskownicą autora, służącą do poznawania możliwości płynących z budowania serwisu bez wklepania ani jednej linijki kodu źródłowego; taka zabawa w klocki lego, artystycznego wyżywania się na języku polskich i żałosnych próbach dokonywania angielskich tłumaczeń. Przy nadarzającej się ku temu okazji uda się zrobić coś dobrego dla społeczności, jak - swego czasu - udostępnianie skompilowanych paczek jednej z dystrybucji dla routerów. Pisząc te słowa autor pozostaje w nadziei, że coś podobnego uda się powtórzyć.

Od początku swojego istnienia pod tym adresem, witryna przechodziła zmiany, była miażdżona awariami, nieudanymi aktualizacjami; wiele podobnych zdarzeń miało miejsce w jej historii. Autor posiada w swoich archiwach nieuporządkowane materiały z tamtych czasów, które czekają na zderzenie woli, ochoty i wolnego czasu, by przywrócić im życie na tych łamach.

Wszelkie uwagi mile widziane.